Ilmoittaudu mukaan kesän 2018 Nappulaliigaan!

Kesän nappulaliigakausi aloitetaan torstaina 31.5.2018 kello 17:00 Haminan keskusurheilukentällä (os. Rauhankatu 11, 49400 Hamina). Nappulaliigaan ovat tervetulleita 6–8-vuotiaat tytöt ja pojat – nuoremmatkin voivat tulla kokeilemaan jalkapalloharrastuksen aloittamista.

ILMOITTAUDU MUKAAN NAPPULALIIGAAN PAINAMALLA TÄSTÄ!

Nappulaliigassa on kahdet harjoitukset viikossa: maanantaisin ja torstaisin Haminan keskusurheilukentällä kello 17:00–18:00. Nappulaliigassa ei ole erillisiä pelipäiviä.

Nappulaliigaan ilmoittaudutaan seuran kotisivujen kautta, jossa on myös ohjeet osallistumismaksun hoitamiseen – osallistumismaksu on 80 euroa (sis. ohjatun harrastuksen keskusurheilukentällä, jalkapallon, pelipaidan sekä vakuutuksen ja Palloliiton pelipassin).

Osallistumismaksun suorittamisen jälkeen uusi pelaaja rekisteröityy automaattisesti myös seuran jäseneksi, ja tilaamme lapsille pelipassin ja vakuutuksen.

Ensimmäisellä kerralla voi kokeilla maksutta – ottamalla pallon ja paidan vastaan uudet pelaajat sitoutuvat suorittamaan osallistumismaksun.